یوبوت های استاندارد متره پلاست

سیستم یوبوت که جدیدا راهی بازار شده است توسط مهندسان ایتالیایی در سال ۲۰۱۸ با تعبیه اسپیسر، پایه های استاندارد، ابعاد استاندارد، وزن مناسب با شکلی مناسب و بهینه جهت عبور آن ها در بتن ساخته شده است .البته موارد گفته شد در یوبوت های سری جدید تعبیه شده تا مشکلات یوبوت های قبلی را به دوش نکشد.

اجزای اصلی یوبوت ها

یوبوت در اصل از ترکیب سه جزء اصلی تشکیل شده است که در سقف و پی به کار میرود.

  • یوبوت (قالب هایی از جنس پلی پروپن)

  • بتن
  • میلگرد

کاربردهای یوبوت

از کاربرد های یوبوت میتوان به این موارد اشاره کرد که در اروپا در دهه میلادی این محصول روانه بازار شد و به خاطر وزن سبک و استحکام بالا با استقبال بالا مورد استفاده قرار گرفت و در سال های ۱۳۸۷ و ۱۳۸۸ مهندسان سازه ایرانی این قالب محصول را در داخل ایران ساختند تا در کشور عزیزمان نیز با بهره گیری از تکنولوژی برتر دنیا ، همگام با آنها در عرصه استحکام و بهره وری پیش رویم.
ضمن این مورد ،یوبوت به خاطر حجم بالایی که به خاطر شکل استاندارد هندسی اش میگیرد، به کار گیری ارماتور وبتن کمتری نیاز دارد و به همین دلایل با سرعت کار بسیار بالا مورد استفاده قرار میگیرد.

دال یوبوت ها با سیستم های مشبک دو طرفه که تیرچه ها به صورت عمود برهم هستند و یوبوت بار را به صورت دو طرفه وارد میکند.

در واقع چون یوبوت های شرکت سازه پلاست چون در سایز های مختلف ارئه میشود و وزن آنها مابین ۲.۵۰۰ کیلوگرم تا ۳.۴۰۰ کیلوگرم است ،سقف بسیار سبک با قدرت تحمل بار بالا را به شما به ارمغان می آورد.

در مقام قیاس با سیستم های مبتنی بر فولار هزینه بهره وری در حدود ۴۰٪ تا ۶۵٪ کاهش میابد.
نسبت به سقف ها و کف های فولادی بسیار سبک تر است. در مواقع زلزله به دلیل خاصیت ارتجاعی و سبک بودن تخریب خیلی کمتری خواهد داشت.

کاهش شیب رمپ در ساختمان ها

این سیستم به دلیل شکل هندسی اش حرارت و اتش سوزی را از طبقه ای به طبقه ی دیگر انتقال نمیدهد.
به دلیل حفره ای موجود عایق صدا (مثل پنل های تخم مرغی اکوستیک عمل میکند)
این سیستم به دلیل شکل هندسی اش اولا دارای خیزش میباشد و ثانیا اینکه به دلیل حجم بالا دارای مقاومت دوبرابری نسبت به وزنش دارد و موجب کاهش در مصالح مصرفی میباشد.
این سیستم به دلیل حذف ستون های میانی در پارکینگ ها سبب استفاده حداکثری از فضا و شکل دهی مناسب برای مهندسان معمار را فراهم میسازد.
این سیستم به خاطر توزیع متوازن نیرو ها باعش میشود که ضخامت کمتری داشته باشد برای مثال برای دهنه ۱۵ متری ضخامتی در حدود ۳۵ تا ۴۰ سانتی متر داشته باشد.

پایه های یوبوت

چفت و بست یوبوت ها

ابعاد یوبوت ها